Szobrot a Királynak!

Legfrissebb videónk a 10 éves Elvis parkról!

Tovább

Szobrot a Királynak!

Csatlakozzatok a felhívásunkhoz!

A budapesti Elvis Presley park létrejötte óta vágya magyar rajongónak, hogy egy szobor is hirdesse itt Elvis emberi nagyságát, a zenei életet forradalmasító tehetségét. Budapest díszpolgára is ő, mivel ismertségét – többek között – arra használta, hogy az 1956-os magyar forradalom leverése után adakozásra buzdítsa az amerikai népet. Felhívásának hatására mintegy 26 millió svájci frank értékű adomány érkezett hazánkba, vöröskeresztes segélycsomagok formájában.

Ezt a felhívást 2017 januárban 60 éve, hogy megtette, augusztusban pedig 40 éve lett, hogy meghalt. Ezért klubunk elhatározta, hogy belefog a szobor létrehozásába. Egy életnagyságú emlékmű azonban kb. 16,5 millió forintba kerül. Bár bírjuk a II. kerületi és a Fővárosi Önkormányzat támogatását, ezt az összeget nekünk kell előteremtenünk. Így – Elvis 1957. januári kezdeményezéséhez hasonlóan – mi is SZÉLESKÖRŰ TÁRSADALMI ÖSSZEFOGÁST HIRDETÜNK! Várjuk az ötleteket, pályázatírókat, pályázati lehetőségeket, kapcsolatokat, támogatókat, vagy bármit, ami eszetekbe jut a téma kapcsán! E-mail címünk: info@elvisklub.hu. Természetesen pénzbeli adományokat is várunk a Magyar Elvis Klub 16200106-11597038 Magnet Banknál vezetett számlájára, közlemény rovatban „adomány szoborra” megjelöléssel. Az adományokat elkülönítve kezeljük. Akármilyen csekély hozzájárulás sem kevés, sok kicsi is nagyon sokra tud menni!

Az eddig összegyűjtött adományok összege közel 2 millió forint, melyből közel 600 ezer forintnyi összeget japán Elvis klubok gyűjtése nyomán kaptunk. A magyar rajongók (elsősorban a klub tagjai) több, mint 700 ezer forintot adtak össze! Hálásan köszönjük!

Adatok az utaláshoz: / Transfer details:

Bank: Magnet Bank
Számlaszám: / Account number: 16200106-11597038 (for bank transfers within Hungary)
IBAN: HU52 1620 0106 1159 7038 0000 0000
SWIFT/BIC: HBWEHUHB
Kedvezményezett: / Beneficiary: Magyar Elvis Klub/Hungarian Elvis Club
Közlemény: / Notice: Adomány a szoborra/Donation for Elvis statue

-----------------------------------------------------

További tudnivalók: / Useful links:

STATUE FOR THE KIng!

STATUE FÜR DEN KÖNIG! - ¡ESTATUA PARA EL REY!

Here's why we call for your help / Deshalb bitten wir Sie um Hilfe /Esta es la razón por la que pedimos su ayuda

STATUE FOR THE KING!

Due to Elvis’s call in the Ed Sullivan Show, a 26-million-swiss-frank worth of aid package arrived to Budapest helping the destitude Hungarian people after the suppression of the revolution.

For this act, he was made an honorary citizen of Budapest in 2011 and a park was named after him.

The Elvis Presley park is located in a nice, crowded place, right by the river Danube.  We would like to have a statue there which is worthy to Elvis, which could be a tribute to his human and artistic magnitude and would be a popular spectacle of the Hungarian capital as well as worthy venue of our annual candlelight commemorations on August 16.

According to our plans the lifesize statue would represent Elvis with a guitar in his hand, sitting on a bench, where anyone could sit next to him and could make a photo with him. To make the creation we chose the well-known sculptor, Mr. László Kutas, you can see some of his works here.

In order to help the creation of the statue as soon as possible the Hungarian Elvis Presley Fan Club announces an international collaboration and collection, please support our aim with your donations! No matter how small the contribution may be, every cent counts, every cent is welcome!

STATUE FÜR DEN KÖNIG!

Aufgrund des Aufrufs von Elvis in der Ed Sullivan Show traf ein Hilfspaket im Wert von 26 Millionen Schweizerischen Franken in Budapest ein, um den darbenden ungarischen Menschen nach der Niederschlagung der Revolution zu helfen.

Für diese Tat wurde er 2011 zum Ehrenbürger von Budapest ernannt und wurde ein Park nach ihm benannt.

Der Elvis Presley Park liegt an einem schönen, überfüllten Ort direkt an der Fluss Donau. Wir möchten dort ein Standbild haben, die Elvis würdig ist, die eine Hommage an seine menschliche und künstlerische Größe sein könnte und ein beliebtes Spektakel der ungarischen Hauptstadt sowie ein würdiger Ort unserer jährlichen Kerzenlicht-Gedenkfeiern am 16. August wäre.

Nach unseren Plänen würde die lebensgroße Statue Elvis mit einer Gitarre in der Hand auf einer Bank sitzend darstellen, wo jeder neben ihm sitzen und ein Foto mit ihm machen könnte.Für die Gestaltung haben wir den bekannten Bildhauer Herrn László Kutas ausgewählt, einige seiner Werke könnt Ihr hier sehen.

Um die Erstellung des Monuments so schnell wie möglich zu unterstützen, kündigt der ungarische Elvis Presley Fan Club eine internationale Zusammenarbeit und Sammlung an, bitte unterstützt unser Ziel mit Euren Spenden! Egal wie klein der Beitrag ist, jeder Cent zählt, jeder Cent ist willkommen!

¡ESTATUA PARA EL REY!

Gracias a la llamada de Elvis en el Show de Ed Sullivan, un paquete de ayuda por valor de 26 millones de francos suizos llegó a Budapest para ayudar a la población húngara a animarse después de la represión de la revolución.

Por este acto, fue nombrado ciudadano de honor de Budapest en 2011 y un parque recibió su nombre.

El parque Elvis Presley está ubicado en un lugar agradable con mucho traffico, justo al lado del río Danubio. Nos gustaría tener allí una estatua digna de Elvis, que podría ser un tributo a su magnitud humana y artística y sería un espectáculo popular de la capital húngara, así como un lugar digno de nuestras conmemoraciones anuales a la luz de las velas en 16 de Agosto.

Según nuestros planes la estatua de tamaño natural representaría a Elvis con una guitarra en la mano, sentado en un banco, donde cualquiera podría sentarse a su lado y hacerse una foto con él. Para realizar la creación elegimos al conocido escultor, Sr. László Kutas, puedes ver algunas de sus obras aqui.

Con el fin de ayudar a la creación de la estatua lo antes posible, el club de fans húngaro de Elvis Presley anuncia una colaboración y una colección internacional. ¡Apoya nuestro objetivo con tus donaciones! No importa cuán pequeña sea la contribución, cada centimo cuenta, cada centimo es bienvenido!

Belépés a klubba

Ha szeretnél csatlakozni hozzánk, klikkelj a gombra, és elmondjuk mi a teendőd!